Informacje ogólne

Zajęcia w  Polskiej Szkole Sobotniej im. J.C . Korzeniowskiego w Canterbury odbywają się w godzinach od 9.00 do 11.45. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzanie dzieci, gdyż spóźnienia bardzo dezorganizują nam prace i rozpraszają dzieci. Prosimy także o punktualne odbieranie dzieci.

Organizacja roku  w Polskiej Szkole Sobotniej im. J.C. Korzeniowskiego w Canterbury – w bieżącym roku szkolnym działać bedą w naszej szkole 4 klasy:

• Klasa pani Karoliny (0-1) prowadzona przez mgr Karolinę Hayley. Karolina jest doświadczonym pedagogiem specjalnym, z wykształceniem polskim a doświadczeniem brytyjskim, z talentem muzycznym i plastycznym, ogromna energia, talentem i entuzjazmem. Klasa będzie realizować program klasy zerowej i pierwszej, z naciskiem na naukę literek, pisanie prostych tekstów i naukę czytania, poprzez dobrą zabawę, metodę czytania globalnego, zabawy sensoryczne i plastyczne.
      • Klasa pani Kamili (2) będzie prowadzona przez znaną i lubianą pania mgr Kamilę Łobuzińską. Kamila jak wiemy jest doświadczonym pedagogiem, który co roku ma mnóstwo nowych i świetnych pomysłów, cały czas się rozwija i robi świetne zdjęcia i filmy. Klasa będzie realizować program klasy 2, z naciskiem na doskonalenie czytania, pisania i słownictwa (ale oczywiście wiele innych rzeczy też).
      • Klasa pani Ani (3) – w tym roku powitamy nową nauczycielkę panią mgr Annę Dobson. Ania jest nauczycielką i lingwistką z doświadczeniem w nauczaniu różnych grup wiekowych, osobą pełną nowych pomysłów i entuzjazmu. Klasa pani Ani będzie doskonaliła dalej swój język polski, umiejętności czytania, pisania, wypowiedzi ustne, oraz zdobywała wiedzę w zakresie tradycji i historii Polski.
      • Klasa pani Justyny (4-5 plus GSCE) – będzie realizować program klasy 4 i 5 i oprócz języka polskiego dzieci uczyć się  będą historii i geografii polski. Klasa prowadzona będzie przez mgr Justynę Venner, doświadczoną polonistkę, znaną wiekszości rodziców. Justyna, tak jak wszyscy nasi nauczyciele nieustannie się rozwija, prowadzi inspirujące lekcje i ma mnóstwo pomysłów na ciekawe zajęcia i konkursy. Justyna ma za sobą wieloletnia praktykę i wiele sukcesów jako nauczyciel języka polskiego dla Polaków i obcokrajowców w Polsce i w UK, na różnych poziomach nauczania w tym GSCE i A-level. Program nauczania w tej klasie będzie wprowadzał powoli tematykę związaną z wymogami egzaminów GSCE z języka polskiego.

Zainteresowanych szczególami zajęć, programem oraz używanymi podręcznikami i materiałami zachęcam do częstego kontaktu z poszczególnymi nauczycielkami, które są dostępne po zajęciach.

Nasze zajęcia prowadzone są na podstawie programów autorskich ułożonych przez nauczycieli w oparciu o podstawę programową dla dzieci uczących się za granicą i podstawę programową zatwierdzoną przez MEN. Korzystamy z szerokiej gamy podręczników i materiałów. Podstawy programowe i lista materiałów może być udostępniona rodzicom na życzenie. Jesteśmy otwarci również na propozycje i uwagi, nie wahajcie się porozmawiać ze mną lub którąś z nauczycielek. Podobnie jeśli macie pytania o postępy waszych dzieci, nie wahajcie się porozmawiać z nauczycielem przed lub po zajęciach.

PRACA DOMOWA i komunikacja z rodzicami

Na prośbę rodziców dzieci będą każdorazowo otrzymywać pracę domową. Mogą ć być to ćwiczenia, tekst do czytania z rodzicem, praca pisemna lub mały projekt. Prosimy o każdorazowe przeglądanie materiałów dziecka. Nauczyciele będą Państwu wysyłać emaile z informacją co będzie realizowane na zajęciach i jaka jest praca domowa.

Lunch

Prosimy o przygotowanie dzieciom drugiego śniadania i butelki z wodą. Z uwagi na alergie, prosimy o nie przynoszenie żywności alergizującej, szczególnie zawierającej orzechy (dotyczy to batoników, nutelli, masła orzechowego itp.). Dziękujemy za zrozumienie.

Rozważamy też możliwość polskiego cateringu aby dzieci miały możliwość zakupy ciepłego posiłku – będziemy wdzieczni jeśli przekażecie nam swoja opinię na ten temat.

Co dziecko powinno przynosić na zajęcia:

Prosimy, aby dzieci miały zawsze w szkole piórnik z długopisem, ołówkiem, gumką i temperówką. Prosimy też o zakupienie i przynoszenie na zajęcia zeszytu oraz folderu A4 i folii. Szkoła zapewni jak dotychczas kredki, pisaki, farby i inne materiały plastyczne. Ponadto będziemy jak dotychczas zapewniać dzieciom kolorowe odbitki materiałów z szerokiej gamy polskich podręczników jakimi dysponuje nasza szkoła.

Zachęcamy również do systematycznej pracy z dziećmi w domuczytania i rozmawiania z nimi po polsku codziennie. Prosimy też na bieżąco kontaktować się z nauczycielami lub ze mną, jako że zawsze chętnie służymy Państwu radą i pomocą.

Prosimy o systematyczne odrabianie prac domowych – to dobra okazja do spędzenia czasu z dzieckiem i obserwowania jego postępów.

Nasze zajęcia prowadzone są na podstawie programów autorskich ułożonych przez nauczycieli w oparciu o podstawę programową dla dzieci uczących się za granicą i podstawę programową zatwierdzoną przez MEN. Korzystamy z szerokiej gamy podręczników i materiałów. Podstawy programowe i lista materiałów może być udostępniona rodzicom na życzenie. Jesteśmy otwarci również na propozycje i uwagi, nie wahajcie się porozmawiać z panią dyrektor Agnieszka Gordon  lub którąś z nauczycielek.

Advertisements