Struktura, podział na klasy

Organizacja roku  w Polskiej Szkole Sobotniej im. J.C. Korzeniowskiego w Canterbury – w bieżącym roku szkolnym działać bedą w naszej szkole 4 klasy:

  • Klasa pani Karoliny (0-1) prowadzona przez mgr Karolinę Hayley. Karolina jest doświadczonym pedagogiem specjalnym, z wykształceniem polskim a doświadczeniem brytyjskim, z talentem muzycznym i plastycznym, ogromna energia, talentem i entuzjazmem. Klasa będzie realizować program klasy zerowej i pierwszej, z naciskiem na naukę literek, pisanie prostych tekstów i naukę czytania, poprzez dobrą zabawę, metodę czytania globalnego, zabawy sensoryczne i plastyczne.
  • Klasa pani Kamili (2) będzie prowadzona przez znaną i lubianą pania mgr Kamilę Łobuzińską. Kamila jak wiemy jest doświadczonym pedagogiem, który co roku ma mnóstwo nowych i świetnych pomysłów, cały czas się rozwija i robi świetne zdjęcia i filmy. Klasa będzie realizować program klasy 2, z naciskiem na doskonalenie czytania, pisania i słownictwa (ale oczywiście wiele innych rzeczy też).
  • Klasa pani Ani (3) – w tym roku powitamy nową nauczycielkę panią mgr Annę Dobson. Ania jest nauczycielką i lingwistką z doświadczeniem w nauczaniu różnych grup wiekowych, osobą pełną nowych pomysłów i entuzjazmu. Klasa pani Ani będzie doskonaliła dalej swój język polski, umiejętności czytania, pisania, wypowiedzi ustne, oraz zdobywała wiedzę w zakresie tradycji i historii Polski.
  • Klasa pani Justyny (4-5 plus GSCE) – będzie realizować program klasy 4 i 5 i oprócz języka polskiego dzieci uczyć się  będą historii i geografii polski. Klasa prowadzona będzie przez mgr Justynę Venner, doświadczoną polonistkę, znaną wiekszości rodziców. Justyna, tak jak wszyscy nasi nauczyciele nieustannie się rozwija, prowadzi inspirujące lekcje i ma mnóstwo pomysłów na ciekawe zajęcia i konkursy. Justyna ma za sobą wieloletnia praktykę i wiele sukcesów jako nauczyciel języka polskiego dla Polaków i obcokrajowców w Polsce i w UK, na różnych poziomach nauczania w tym GSCE i A-level. Program nauczania w tej klasie będzie wprowadzał powoli tematykę związaną z wymogami egzaminów GSCE z języka polskiego.